Gercek bir lider olmanin 10 TEMEL KURALI vardir;

            Insanlar sizin söylediklerinizi değil yaptıklarınızı yaparlar. Bir toplantı yaparsan bunu gösterebilirsin. Bir konferans yaptığın zaman “Sen de böyle yap!” demektir. “Zirveye çıkmak için sen de yap!” demektir. “Başkalarını kendi takımında istiyorsan sen de böyle yap!” demektir. “ "Ben nasıl yapıyorsam sen de öyle yap” demektir.

            Network Marketing’de iki kişiyi kaydedip “2 büyük balık yakaladım!” deyip milyoner olamazsın. Büyük balık sen olmalısın. Bunu yaptığın zaman başkalarının da aynı şekilde yapması için ilham kaynağı olursun ve böylece onlara büyük balık olmayı öğretirsin. Liderler yağmur yağdırırlar. Gece gündüz hareket halindedirler ve büyük organizasyon kurarlar.

            Senin doğru yaptığın her şey %50 kopyalanır ancak yanlış yaptığın her şey %100 kopyalanır. Bu yüzden her zaman doğru olanı yap.

            Hiç bir zaman yönetici modunda olma. Eğer yönetici moduna girersen, tahmin et ne olur? Senin takımın da yönetici olur. Başarıya ulaşmanın bir kuralı da bir ayda 5.000 TL kazanıncaya kadar %100 oranında mücadeleye devam etmektir. Daha sonra mücadeleni %60'a indir ve kalan %40'ı takımı büyütmek ve desteklemekle harca. Fakat mücadeleyi asla bırakma.

            Her zaman büyük düşün. Uzun vadeli düşüncelerin olsun. Bu çok basittir. 3-5 yıllık plandır. Birçok insan üç beş telefon görüşmesinden fazlasını yapmaz. İş ortaklarını motive etmek için onlarla beraber koş, onların yanında ol, gerekirse onlarla beraber çukura düş, çamura bat. Bu enfazla üç beş yıl sürer.

            Yeni iş ortaklarına başarısız olmaları için şans ver, ayni şekilde başarılı olmaları için de şans ver. Bu zor bir şey. Aktif bir lider olarak, doğal bir şekilde, her satışta yanında olmak, her sunumu yapmak, her toplantıda olmak her yerde her durumda olmak isteriz. Bir lider olarak bu harika bir şeydir. Fakat bir denge olmalıdır. Bir lider olarak topu %99 sahada tutmak güzeldir, fakat % 1 ile onların sonuca ulaşmalarını sağla. Bu insanların yüzlerindeki korkunun umuda, inanca dönüştürülmesidir. Onlara sunum yapmayı öğretirken sen de sunum yap. Ondan sonra sistemi başkalarına göstermeleri için onları cesaretlendir, onlara destek ol. Onlar korksalar bile öğrenmelerini sağla.

            Hiçbir zaman eleştirme, şikayetçi olma ve küçümseme. Asla. İnsanlar yanlış yapacaklar, tekerleği yeniden inşa etmeye çalışacaklar, yanlış bilgi verecekler, negatif olacaklar. Organizasyonundaki her bir iş ortağına şefkat göster. İnsanlar onlara saygı duyan, güç veren, kibar davranan kişilerle daha çok birlikte olurlar. Kazanç sistemine ve ürünlere daha çok sadık kalırlar.

             Liderler kitap okurlar ve kitap okuyanlar lider olurlar. Kendini bireysel olarak ne kadar çok geliştirirsen, insanlara o kadar çok yardımcı olursun. Çok farklı durumlar ortaya çıktığı zaman, çantanı kullanabileceğin malzemelerle doldurmalısın. Aklını nerde doğru bir şekilde kullanabileceğini bilirsen, başkalarına yardımcı olma konusunda iyi olursun.

             Basite indirge. Takımının ne kadar büyük veya küçük olduğu önemli değil. Basite indirgemek çok iyi bir yöntemdir. Adım adım ilerlemek her seviyedeki kimselerin kopyalamaları için çok kolaydır. Ne kadar hızlı kopyalarsan takım o kadar hızlı büyür. Büyüme ivme kazandırır. İvme ise insanları harekete sevk eder. İvme ilerlemeyi gösterir. Bu yüzden birisi bir sorun yaşasa bile bu ilerleme onun daha da ileriye gitmesi için ilham kaynağı olur ve birlik içinde olur. Eğer bırakırsa kaybedeceği korkusu oluşur.

             Asla pes etme. Hedeflerini belirle. Her gün bir şeyler yap. Plan yap, plan değiştir. Bir şeyler yolunda gitmezse asla bırakma. Bu durumu değiştir ve tekrar dene. Diğer başarılı liderlere, başarmak için ne yaptıklarını sor. Ne yaparsan yap ama asla pes etme.

Ek İş Yapın Para Kazanın NERİSSA ile Kolay Ek Gelir Fırsatlarını Yakalayın
Web Çözüm Evi